مراسم روز ملی ایران در نمایشگاه K2016 در حال برگزاری

مراسم روز ملی ایران در نمایشگاه K2016 در حال برگزاری

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

مراسم روز ملی ایران در نمایشگاه K2016 امروز پنج شنبه در سالن شماره 3 مرکز کنگره های نمایشگاه در ضلع جنوبی نمایشگاه آغاز شده و جمعی کثیر از نیروهای ایرانی بازدید کننده از نمایشگاه به آنجا هدایت شده اند تا شاید در آنجا بتوانند، مدیر عامل همیشه در پشت پرده ی شرکت ملی صنایع پتروشیمی را زیارت نمایند.

به گزارش نمایندگان خبری ماهنامه صنایع پلاستیک و سایت جهانی "پلیمر مدیا" که از نیم ساعت قبل از آغاز مراسم در لابی کنگره حضور داشته اند تا شاید آنان هم به  زیارت از نزدیک خانم مدیر نایل شوند، اکثریت حاضران را ایرانیان بازدید کننده از نمایشگاه و شرکت های پتروشیمی ایرانی تشکیل می دهند. گزارش های خبری این رویداد و برخورد نامتعارف خانم مدیر عامل پتروشیمی با نماینده یک رسانه ایرانی، متعاقبا در این منتشر خواهد شد.

به گزارش همین همکاران، طی دو روز گذشته بر اساس راهنمایی ها و برنامه ریزی های جناب اقای رضا خلج (رییس روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی) تمامی توجه و حواس خانم مهندس شاهدایی به خارجی های خارجی حاضر در نمایشگاه معطوف بوده و حتا در آن محیط هم ایشان در دژ محکم روابط عمومی پترشیمی برای ایشان به سر برده و حتا حاضر به سلام علیک یا یک نگاه خشک و خالی هم به کسانی که ممکن است "روزنامه نگار" باشند، نشده اند. از زمان آغاز روز ملی ایران، گزارشگران اعزامی از داخل و ساکن بیرون از ایران، که ماموریت حضور در این مراسم و پوشش آن را عهده دار بودند، با ارسال بیش از یکصد تصویر، فایل صوتی و فیلم های کوتاه و بلند، همکاران داخلی را کمک کردند تا این مراسم را به صورت مستقیم و همزمان پوشش دهند، گرچه آنچه در این مراسم پیش آمد، دست کم از منظر این ماهنامه و مدیر اصلی آن، بازهم برای ایران و ایرانی آبروبر و برای صنایع قطعه سازی پلاستیک هم فاقد هر نوع بهره ای بود. این پوشش همزمان، که در نهایت برای انتشار بر روی کانال و گروههای تلگرامی با مهندس ساعت نیا چک می شد، در میان راه فرمان "ادامه ممنوع" را دریافت کرد و خیال هر دو گروه همکاران هم راحت شد. مدیر ماهنامه در پایان شب، علت توقف انتشار مطالب را حاشیه های آن و بی ثمر بودن این زحمات برای صنایع پلاستیک کشور، اعلام و عمده ترین آنها را سخنرانی های مقامات به زبان انگلیسی، لکنت بیان سفیر  و معاون وزیر در روخوانی مطلب، استفاده از زبان انگلیسی در سرزمین آلمان توسط یک زبان غیر اروپایی بیان کرده اند.

مراسم روز ملی ایران که به خاطر سرعت در ارسال خبر از آن با عنوان "روز ملی" استفاده خواهیم کرد، از همان ابتدا با حاشیه هایی همراه بوده است که برایتان گزارش خواهیم کرد. گرچه و علاو برآن متاسفانه تمامی همکاران، چه در آلمان و چه در ایران، در نقاطی هستند با مشکلات اینترنتی. به هر روی این مراسم، یکی از معدود مراسمی بوده است که به خاطر سختگیری آلمانی ها، درست راس ساعت آغاز شده ، زیرا تمام مقامات حاضر در نمایشگاه خودشان راس ساعت در مراسم حاضر بوده اند.

در روز ملی ایران که گزارشگران ماهنامه صنایع پلاستیک و سایت جهانی پلیمر مدیا تا الان که مراسم ادامه دارد بیش از یکصد فیلم و تصویر و فایل صوتی از آن ارسال کرده اند، حاشیه هایی زیاد وجود داشته است که به برخی از آنها اشاره می کنیم و گزارش کاملش را بامداد فردا در روی کانال های ماهنامه و سایت فارسی ماهنامه مطالعه خواهید کرد. تا اینجا که حدود یک ساعت و نیم از مراسم سپری شده، چند نکته مورد توجه همکاران ما قرار گرفته است.

یکی از مهمترین این حاشیه ها بی توجهی به زبان و فرهنگ ایران بوده است، به این ترتیب که  ظاهرا نه سفیر ایران در آلمان و نه معاونت محترم وزیر نفت (سرکار خانم شاهدایی) به این پروتکل مهم بین مللی توجهی نداشته اند که مقامات مسوول کشورها به دلایل روشن، اگر استاد یک یا چند زبان خارجی هم باشند، نباید با زبانی دیگر صحبت کنند. با این حال هردوی آنها نه فقط با اصرار به زبان انگلیسی سخن گفته اند، بلکه همان سخن گفتنشان هم موجب برخی استهزائات از سوی برخی خارجی های حاضر در سالن شده است.

 

حاضران ایرانی در خارج، در مراسم روز ملی ایران نمایشگاه K2016 آلمان

مقامات ایرانی حاضر در نمایشگاه K2016 در ردیف نخست مراسم روز ملی ایران

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers