یا همه ارزی هستیم و یا باید هرکس "سنت" نشده .....

یا همه ارزی هستیم و یا باید هرکس "سنت" نشده .....

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

تعدادی از مشارکت کنندگان ایرانی نمایشگاه عصبانی، دلگیر، ناراحت و کلافه اند. همین امروز صاحب صنعتی از اسپانیا (البته ایرانی در حال سفر ) برای ا.ع.س تلگرامی داده و نوشته بودند: "اقا خوشا بحال انها كه كلا قيد اين نمايشگاه را زدند و اين بلبشو را براي راه اندازي و مديريت نمايشگاه با پشتوانه ى چهل سال برگذاري نمايشگاه در اين كشور را نديدند. به ناچار بايستي در اين نمايشگاه شركت مىكردم. اقا من نمودنم كى ما ياد مىگيريم" و ادامه داده بود "بايد ببينمت و با شما درد دل كنم." و "اقا كجاي دنيا براي يك نمايشگاه بين الملي و شماره يك در منطقه از ٤٠ روز مانده به برگذاري شروع به برنامه ريزي مىنمايند؟"  ایشان (ا ع س) هم طبق روال 2 ساله اخیر پاسخی سوگند مانند داده بودند که دراین ماهنامه دخالتی ندارند و اصولا دیگر به موضوع نمایشگاه هم علاقه ای ندارند. ولی باورهای مردم خیلی قویست. ناشکر هم نیستیم که هنوز برای بیان درد دل ها بازهم دوستان به ما مراجعه می کنند. به هر روی تنها راه چاره را ادامه همان راه سی ساله دیدیم: پناه بردن به شیوه مدیر قبلی به تاسی از عبیدزاکانی که فرموده: چو حق تلخ است، با شیرین زبانی- حکایت سر کنم آن سان که دانی". بر این نسق کار را سپردیم به "آقا طنز گل" از دوستان و همکاران قدیمی و او هم این طنز را نوشت. لطفا به کسی بر نخورد. قصد اهانت وجود ندارد. اما چون موضوع تشخیص ارزی ریالی خیلی خیلی پیچیده شده، "آقا طنز گل" خواسته راه حلی ارایه کنه. بخوانیم:

یا همه ارزی هستیم و یا باید هرکس "سنت" نشده "ارزی" و باقی "ریالی" حساب شوند!

در راستای اینکه با توجه به تهدیدنامه مورخ یکشنبه 22 مردادماهه صاحاب نمایشگاه، و اگه کسی رعایت نکنه "ارزی"ش می کنن (واژه جدید برای نقره داغ) و در این میان تشخیص خارجی از داخلی هر روز دشوار تر و سخت تر میشه و در راستای اینکه اینجا "ام القرای اسلام" است و ما وظیفه داریم از همه مسلمانان جهان حمایت کنیم و در راستای اینکه "خارجی داریم تا خارجی" و تفسیر اون دستورالعمل "خارجی ننویسی" خیلی خیلی مشکله، بنده "آقاطنزگل" رفیق" اعس" که روزهای سخت می آیم به کمک، بهترین پیشنهادم اینه که این موضوع تشخیص خارجی از داخلی و "ارزی ریالی" را بکنند "مسلمانی نا مسلمانی یا سنتی و غیر سنتی" البته با یک هواخور برای هم میهنان عزیز ارامنه و کلیمی که دارای شناسنامه ایرانی هستند. آخه این بنده های خدا چه کرده اند که باید انقدر مظلوم واقع شوند؟ این بندگان خدا که با زحمت و تلاش صنعت و امور مالی بانکی ایرانی و کلی کارهای بنیانی این سرزمین رو زمانی که ما یا می جنگیدیم یا نماز و دعا می خووندیم ترقی دادن؟ چه گناهی کردن که اصلا، هم اسم خودشون خارجیه هم کارخونه هاشون. مثلا جنابان "هامایگ، هرویک، آندرانیک، آسبت، آرسن، هروس، نشان" و خیلی ها چه جوری خودشون رو معرفی کنن و توی کارت ویزیتشون بنویسن که خارجی نما نشن؟ بابا به خدا اینها همه ایرانی و زحمتکشن. خب چه کنه آقا "رایموند" که جد امجدشان اسم کارخانه اش را گذاشته "ظهراب"؟؟ عمرا که اگه این فلاسفه ای که اونطوری اینگیلیسی مینیویسن باور کنن که این بابا خارجی نیست و اصل جنس ایرانیه. البته و بدبختانه تفسیر همین اسم "ظهر" "آب" هم خودش منکراتیه و یه جوری بهشون گیر میدن. یعنی به این صورت بی ماشین یا با ماشین، با کاتالوگ و بی کاتالوگ، اصلا اگه عین بازدیدکننده هم توی نمایشگاه حضور پیداکنن، باید همونجا دم در "ارزی" بشن. خب ازینها خیلی خیلی داریم. پس راهش یعنی تنها راهش همونه. بررسی "سنت" شدن یا نشدن. یه خورده بهش فکرکنین. اصلا فکرش حال میده. یه یازرسی بدنی سادس. شد شد، نشد نشد، ولش کن. بابا ولش کن این بدمصصبه نمایشگاه رو، آخرش میشی همون آقای "بز" دوست اعدامیه وزیر وکیلای دوره قبلها؟؟

اصلا همین کار خودش ممکنه کلیه صواب آخرت هم داشته باشه و اگه چنین روشی اعلم بشه شاید خیلی ها -حتی خارجی ها هم- ببینن که با یه روش بدون درد میشه "ریالی" شد. 

تتمه کلام: البته چون حتی در همین صورت هم امکان تقلب وجود داره، لطفا به "تفسیر اصلی" اینکه "چگونه خارجی نما نباشیم" در خبر بعد توجه کنید و جان هرکی دوس دارین نکنه یهو زمان نمایشگاه وقتی "ارزی" کردنتون، شعارهای "نترسین، نترسین، ما همه ارزی هستیم" رو سر بدین ها. صاحاب نمایشگاه عادت داره که فوری حراست خبر کنه. انشاالله که همه مون، همه تون، همه شون، مدرک کم بیاریم که کلا بشیم خارجی یا کلا منصرف بشیم تا همه اش برسه به "ارزی" ها. به خدا اینها خرجشون خیلی زیاده. شما حساب کن حتی با خودمون م که می خوان مذاکره کنن می برنمون اتریش، کلی هزینه می کنن (خب از جیبمون دادیم که دادیم. مهم صورتحسابیه که به بازرسی کل و سازمان حسابداری داده میشه که ما صنایع پایین دستیمون رو بردیم وین توانایی هاشون رو نشون خارجی ها بدیم، مخصوصا سنت هاشون رو؟؟). منتظر تفسیر فردا در مورد روشهای تولید کاتالوگ و کارت ویزیت "غیر خارجی نما" باشید. دارم فک می کنم معادل فارسی همین ها رو پیدا کنم.

آقا طنز گل

امشب

لطفا نظراتتون رو از من "آقاطنزگل" دریغ نکنین. من کلی وقت گذاشتم، شما دو دقیقه وقت بگذارین.

 

سایت جهانی پلیمر مدیا شما را به بازدید از غرفه این سایت در

سالن 11 غرفه C182 نمایشگاه PLASt2018 دعوت می نماید.

 

____________________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers